אופני טנדם

מועדון אופני טנדם

CanVelo, מועדון אופני טנדם, מזמין אורחים לרכיבה על האופניים

CanVelo מסע חנוכה 2008
מה מביא גברים ונשים מהיישוב לגרוב גרבונים, לחבוש מגני ברכיים ולדווש בכל סוף שבוע? התשובה היא הרצון להגברת המודעות לבעיות של לקויי ראייה (בייחוד אלה שנעזרים בכלבי נחיה) וחשיפתן. הרוכבים העיוורים והשותפים שלהם יוצאים כמעט בכל סוף שבוע לרכוב באזורים שונים בארץ.

המטרה היא להגביר את המודעות לפעילות המרכז, לעורר עניין בתוכנית ההתנדבותית שלנו ולקבל תמיכה ציבורית בפעילויות שלנו. כמו כן, זו דרך נהדרת ליהנות מפעילות פיזית, להיות בחוץ עם חברים, וליצור קשר חברתי עם הצוות, המתנדבים והבוגרים.

לשם הקבוצה, "כן ולא", יש משמעות כפולה. CAN = אפשר, VELO = אופניים (בעגה של רוכבי אופניים). בעברית CAN = כן, VE = ו, LO = לא. כלומר השם "כן ולא" מדבר על אלה שרואים ואלה שאינם רואים. בקבוצה 50 רוכבים, ובהם 15 עיוורים בוגרי המרכז, שכל אחד מהם הוא חלק מצמד הטנדם. הרבה רוכבים בודדים מצטרפים אלינו להרפתקה השבועית - וגם אורחים מוזמנים! הרכיבה הממוצעת נמשכת 60-25 ק"מ ומשתנה בקושי. מסלולי הטיולים הם לעתים בשבילים, לעתים בכבישים ולפעמים גם בעיר, שבה הפוטנציאל הגבוה לחשיפה ציבורית. הקבוצה חוגגת שלוש שנים של פעילות.

ב-2008 החלה  הקבוצה פרויקט שנקרא "בשביל העצמאות" - כמה מסעות של ימים ספורים (כולל לינה מסודרת) בכל הארץ, האחרון היה ברמת הגולן. הרכיבה בטנדם משפיעה, חברתית ופיזית, על כל הרוכבים, העיוורים והרואים; ישנם הרבה סיפורים אישיים על העצמה של רגש העצמאות וגירויים של כל החושים, ותחושה של הישג קבוצתי. וכמובן יש גם הרבה צחוקים.

את תמונות הקבוצה אפשר לראות כאן:

http://www.picasaweb.com/igdcb1

אם אתם מעוניינים לרכוב אתנו, אנא צרו עמנו קשר.הילה וקנין


קישור לאתר קבוצת האופניים

זוג רוכבי טנדם רואה ועיוור

סיכום המסע ממטולה עד איילת


 


משפחות אומנות לגורים

עזרו לנו לגדל כלב נחייה עתידי ועזרו לנו לתת לו אהבה ותמיכה, שהם קריטיים מאוד בשנה הראשונה לחיי הגור

קרא עוד

אני וכלב הנחייה שלי

עמית בר-אל הוא חייל שנלחם בקרבות מבית לבית במלחמת לבנון השנייה. הוא רץ לעזור לחבר פצוע, וכשפתח את הדלת חלף טיל על פניו ופגע בקיר שעל ידו. רסיסים רבים פגעו בגופו

קרא עוד

תרמו לנו

עזרו לתמוך במרכז לכלבי נחייה בישראל על ידי תרומה באמצעות האתר המאובטח